سه شنبه, 04 تیر 1392 ساعت 04:30

مراسم جشن نیمه شعبان و ولادت با سعادت منجی موعود در جمع ایرانیان مقیم تاجیکستان برگزار شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
جشن نیمه شعبان و ولادت یگانه منجی عالم بشریت، حضرت امام زمان (عج) با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران و اقشار مختلف ایرانیان مقیم تاجیکستان در مسجد سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید.
 
 
 
 ای آفـتـاب، هـاله ای از روی مـاه تــو   مــه بر لـب افـق لبــه ای از کـلاه تو
   لـرزنده چـــون کواکب گاه سپیده دم    شــمع شـبی سیاهم چشمم به راه تو
  شـاها به خاکپای تو گل‌ها شکــفته‌اند    ما هم یکی شکسته و مسکین گیاه تو
  من روی دل به کعبه‌ی کوی تو داشتم    کامــد نـدای غیب که این است راه تو
 
دکتر شعردوست در این مراسم طی سخنانی شب نیمه شعبان را شبی ویژه و محل امید به برآورده شدن حاجات تمامی ستمدیدگان و دردمندان تاریخ خواندند و با اشاره به آیاتی از قرآن مجید که خداوند می فرماید: " زمین و آنچه که خداوند آفریده است برای بندگان صالح خدا به ارث خواهد رسید ......... و ما به تمامی کسانی که در روی زمین مورد استضعاف قرار گرفته اند، منت گذاشته ایم و وعده داده ایم که آنها را وارثان زمین و پیشوایان روی زمین قرار خواهیم داد" چنین اظهار داشتند: از روزگار آفرینش انسان به هر آن کسی که ستمدیده است و در طول تاریخ مورد ظلم قرار گرفته، در همه ادیان، ظهور یک منجی که زمین را از عدل و داد پر خواهد کرد همچنان که از ظلم و ستم پر شده، وعده داده شده است. وجود امام دوازدهم ما همچون خورشیدی است که در پس ابر هر روز در حال پرتو افشانی است و تصور لحظه ای بدون مهدی (ع) و فارغ از یاد او بودن تصوری محال است. چراکه پیامبر خدا فرمود اگر نبود وجود آن حضرت، زمین با اهلش نابود می شدند.
سفیر کشورمان درباب اهمیت انتظار و بهره مندی از وجود نازنین آن دردانه هستی افزودند: در زمان و روزگاری که ما سعادت دیدار پیامبر و امامان را نداشته ایم و از طرفی فتنه ها بر ما چون سنگ در حال باریدن است و زمان نیز بر علیه ماست، ما انسان هایی که در آخر الزمان زندگی می کنیم تنها به این وعده زیبا و دل انگیز خداوندی در ظهور آن منجی موعود، هر شب و روز چشم دوخته ایم. هر صبح با خواندن دعای ندبه و هر شامگاه جمعه با خواندن دعای سمات چشمان منتظرمان بر خانه خدا دوخته شده است که آن امام بر حق از راه رسد و زمین و ساکنان زمین را نجات و رهایی بخشد. و آن روز به یقین خواهد رسید. هر چند که استکبار جهانی با انواع وسایل ارتباط جمعی سعی بر آن دارد که بنای اعتقادات ما را در هم ریزد، اما ما و فرزندانمان با تکیه بر وعده الهی و این پیامبر معظم اسلام که فرمودند: " اگر از عمر دنیا حتی بیش از 1 روز نمانده باشد خداوند عمر آن روز را آنقدر طولانی می کند که از دودمان من مردی به پا خیزد......" بر این باور داریم که روزی آن منجی موعود خواهد آمد و این امر محقق خواهد شد.
دکتر شعردوست در ادامه سخنان خود ولایت را ادامه امامت و استمرار راه حق نبوت و امامت دانستند و گفتند: ما چه فیروزمند و چه خوشبخت مردمانی هستیم که در دوران ولایت زندگی می کنیم و این امر البته به معنای عدم دست رسی به امام زمانمان نیست. بی شک امام زمان بر ما نظر دارد.
سفیر ایران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را نمودی عینی از نظر و عنایت خاصه امام زمان خواندند و گفتند: اگر نبود نظر امام زمان، انقلاب اسلامی تا به امروز و تا به اینجا نمی رسید. با کوشش ها و ایستادگی و استواری امام راحل انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایجاد شد و با تلاش های نایب بر حق ایشان حضرت آیت اله خامنه ای، در استمرار راه امام، جمهوری اسلامی ایران تا به امروز به حول و قوه الهی شکوهمندانه به حیات خود ادامه داده است و امیدواریم که به ظهور آخرین دردانه خاندان عصمت و طهارت پیوند یابد.
 
ایشان در پایان سخنان خود نیز چنین تصریح کردند: عزیزان، امام زمان، امام زمان ماست.بکوشیم تا امام زمان را وارد زندگی خود بکنیم و به فرزندانمان بیاموزیم که در هر زمان و لحظه یاد آن موعود را در دل داشته باشند و از امام زمان بخواهیم که ما را از منتظران واقعی خود قرار بدهد و این سال را برای یکایک ما سال فلاح و صلاح قرار بدهد. 
خواندن 754 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 04 تیر 1392 ساعت 04:30

نظر دادن

روز ملی شعر و ادب پارسی- شهریورماه 1400

یادی از دوران نمایندگی در مجلس شورای اسلامی

پشت صحنه حضورم در برنامه زير نور ماه در شبكه جهانى سحر

تازه ها

فصلی نوین در روابط تهران و دوشنبه - صفحه اول روزنامه جام جم 1400/06/28

فصلی نوین در روابط تهران و دوشنبه - صفحه اول روزنامه جام جم 1400/06/28

دوشنبه, 05 مهر 1400 17:55

اولین سفر خارجی رئیس‌جمهور محترم به کشور همزبان، هم‌فرهنگ و هم‌آیین تاجیکستان با موفقیت‌های جدی و پردامنه‌ای مواجه بود. در این سفر، علاوه بر عضویت رسمی جمهوری اسلامی ایران در...

در سوگ علی مرادخانی، سترگ سکاندار سفینة فرهنگ و هنر (روزنامه اطلاعات1400/03/18)

در سوگ علی مرادخانی، سترگ سکاندار سفینة فرهنگ و هنر (روزنامه اطلاعات1400/03/18)

شنبه, 05 تیر 1400 09:47

ای قبلة جان کجات جویم جانی و به جان هوات جویم دیروز چو آفتاب بودی امروز چو کیمیات جویم اگرچه مرگ «داد» است، اما آدمی این «داد» را برنمی‌تابد و عشق آدمی به حیات...

بهار خونين قدس ( صفحه اول روزنامه اعتماد1399/02/29)

بهار خونين قدس ( صفحه اول روزنامه اعتماد1399/02/29)

پنج شنبه, 30 ارديبهشت 1400 16:33

شيون‌هاي زن نگهبان تاكستان در شب، مرا بيدار مي‌كند؛ و غريو باد شمال را مي‌شنوم در بيشه زيتون؛ كه نوحه سر كرده و در گوش من سوگنامه ملت سختكوش مرا، ملت شكست خورده مرا تكرار...

رمضان و شهید رمضان (روزنامه اطلاعات یکشنبه 1400/2/19)

رمضان و شهید رمضان (روزنامه اطلاعات یکشنبه 1400/2/19)

یکشنبه, 19 ارديبهشت 1400 16:30

رمـــضان المبارک با نام مبارک على(ع) پیوند خورده است. نام و یاد شهید رمضان، این با فضیلت ترین ماه خدا با نام و یاد پیشواى پرهیزکاران و عطر شهادت حضرتش...

حق تكثير كليه محتواى تصويرى، صوتى و نوشتارى اين وبسايت متعلق است به على اصغر شعردوست .