فرهنگسرای بهمن در روز پنجشنبه هفتم دی ماه شاهد مراسم باشکوهی بود که طی آن از کتاب " دانشنامه هنرعاشیقلار" رونمایی شد. این فرهنگنامه در بر گیرنده شش جلد است و به تاریخ عاشیقی و فرهننگ عاشیقلار در کشورمان می پردازد و همچنین نمونه هایی از آثار آنها و فهرستی از اسامی و بیوگرافی عاشیق های نامدار کشورمان از دیرزمانها به نمایش گذاشته است. در این مراسم باشکوه عاشیق‌های ایران از اقصی نقاط کشور اعم ازآذربایجان شرقی و غربی ، اردبیل و زنجان ، قشقایی و لرها ، کهکیلویه و بویراحمد و سایر مناطقی که عاشیق‌ها در آن سابقه ای دارند حاضر و آثارشان عرضه شد .

علاوه بر رونمایی از فرهنگ نامه ، البسه ویژه های که برای عاشیق ها طراحی شده بود رونمایی شد . همچنین سخنرانی های سودمندی در مورد فرهنگ آذربایجان در این مجلس ارائه شد . بسیاری از شخصیتهای نامدار آذربایجان اعم از مسئولین قبلی و فعلی در این مراسم حضور داشتند.

این مراسم به همت استاد علی وهاب زاده معروف به علی پولاد که کارهای بزرگی در زمینه های فرهنگی و اجتماعی انجام داده است ، ترتیب داده شد. امید است فرهنگ آذربایجان و هنر وزین موسیقی سنی عاشیقی که حلقه ای درشت در فرهنگ ایرانی است بیش از پیش در کشور و کشورهای پیرامون شناخته شود.

برای مطالعه جزئیات این مراسم می توانید به خبرگزاری مهر و یا خبرگزاری سازمان صدا و سیما مراجعه کنید.

 

 

همچنین بریده کوتاهی از نغمه های عاشیقی در فیلم زیر وجود دارد :

 

یادی از دوران نمایندگی در مجلس شورای اسلامی

پشت صحنه حضورم در برنامه زير نور ماه در شبكه جهانى سحر

حق تكثير كليه محتواى تصويرى، صوتى و نوشتارى اين وبسايت متعلق است به على اصغر شعردوست .