مراسم رونمایی از کتاب جدید دوست خوب و فرهنگدوستم جناب دکتر علی پولاد تحت عنوان «تورک ادبیات و مدنیت ینده گولوش، مزاح و طنز»، دیروز (سه شنبه 1398/08/21) در تالار پتروشیمی تبریز برگزارشد. کتاب ۷ جلدی «تورک ادبیات و مدنیت ینده گولوش، مزاح و طنز»، اشعار و نثرهای طنز و فکاهی بیش از ۶۰۰ تن از شعرا و نویسندگان ترک زبان ایران در یکهزار سال گذشته را شامل می شود.

 

به دعوت ایشان دو روزی است که در تبریز هستم و این اولین رونمایی از کتابی نیست که به همت ایشان و دوستان فرهنگ دوستشان کار شده است و در آن شرکت می کنم . سابقا نیز ایشان با نگارش و یا حمایت از آثار مربوز به آذربایجان به ویژه ادبیات آذربایجان و تاریخ شهرم تبریز ، گامهای بزرگی جهت شناساندن بیشتر ادبیات و تاریخ تبریز به کشورهای همسایه داشته است . از جمله کتابهای " تبریز من " و ، "خرنامه" و ... از این زمره اند.

جناب علی پولاد خود با بیان اینکه برای اولین بار در سطح دنیاست که مجموعه ای به این بزرگی با هدف خنداندن مردم نه خندیدن برای دیگران جمع آوری و تدوین شده، در مصاحبه ای در مورد این کتاب گفته است : جلد اول این مجموعه که آثار طنز یکهزار سال قبل را شامل می شود به جهت کهنگی زبان و تغییرات ایجاد شده در فرهنگ و آداب مردم، شاید برای امروزی ها چندان جذاب و نشاط بخش و خنده آور نباشد. در مراسم رونمایی از کتاب «تورک ادبیات و مدنیت ینده گولوش، مزاح و طنز» با حضور جمعی از شعرای و نویسندگان طنزسرای ترک کشورمان برگزار شد و شعرای طنزسرای کشورمان از جمله استاد کریمی مراغه ای شعرخوانی کردند .تجلیل از استاد مراغه ای، اجرای موسیقی عاشیقی و ... از دیگر بخش های این مراسم بود.

 می توانید خبر مربوط به این مراسم را از این لینک در وبسایت فرهنگی خبری تبریز من مطالعه کنید .

 ------------------------------------------

بخش کوتاهی از این مراسم را می توانید در زیر ببینید :

 

پشت صحنه حضورم در برنامه زير نور ماه در شبكه جهانى سحر

حق تكثير كليه محتواى تصويرى، صوتى و نوشتارى اين وبسايت متعلق است به على اصغر شعردوست .

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار